+372 51 75 077
info@kasikellad.ee

Täiskasvanud

Täiskasvanute ansamblite alguslugu

Kui käsikellastuudio sai endale ilusad pronkskellad, kutsuti kellamängu proovima ka huvilised täiskasvanud. Kuna meid kogunes nii palju, et kellalaua taha ära ei tahtnud mahtuda, moodustati kaks ansamblit. Vastavalt proovide toimumise päevale said ansamblid omale nimed: „Esmaspäev“ ja „Neljapäev“.

Ansamblisse "Neljapäev" kogunesid inimesed, kes tundsid suurt soovi mängida käsikelli just neljapäeval ja „Esmaspäeva“ liikmetel oli võimalik proovides käia just nimelt esmaspäeval. Mõlemasse rühma kogunes kirju seltskond, kellest osad olid muusikaga nö sina-peal juba lapsest peale, teised aga mäletasid noodikirja ähmaselt oma ammusest kooliajast. Niiviisi üksteist toetades alustasimegi Elo Kesküla käe all 2011.a sügisel oma kellateekonda. Esimesest hooajast on meeles ärevad hetked enne ülesastumisi ja pisikesed naljakad äpardused.

Meie senise lühikese kooseksisteerimise kõige suurem ettevõtmine „Neljapäevale“ on ühine kontsertreis läbi Rootsi Saksamaale koos Pärnu kammerkooriga. Tundsime ennast andekate ja ilusatena.

Väga huvitav ettevõtmine oli ühiskontsert Tallinna kellaansambliga NoBell Laureates. „Esmaspäev“ seevastu võttis enda õlule esinemised Tallinki jõuluprogrammides, eesti vabatahtlike üritusel Pärnu Kontserdimajas, kus osales ka Toomas Hendrik Ilves ja kellastuudio tutvustamise Maire Aunaste saates „Tõuse ja sära“.

Igal sügisel on toimunud meie juba kokkuharjunud seltskondades pereheitmisi, küll raskemaid, küll kergemaid, kuid õnneks on lahkunud sõprade asemele alati leidunud uusi toredaid kellahuvilisi.

Harjutame usinalt, et olla valmis uuteks väljakutseteks.