+372 51 75 077
info@kasikellad.ee

Tutvustus

Stuudio ansamblid annavad ca 20 kontserti aastas. Lisaks neile toimuvad igal aastal juba traditsiooniks saanud jõulu- ja kevadkontserdid, kus astuvad üles stuudio kõik kollektiivid nii üksikute ansamblite repertuaariga kui kogu stuudio ühislugudega.

Kontsertreisidel on käidud Soomes, USA-s, Rootsis, Saksamaal, Venemaal, Tšehhis, Lätis. Traditsiooniks on saanud ülesastumine Tallinki Tallinn-Stockholm jõulukruiiside showprogrammis ja muidugi on olnud hulgaliselt esinemisi Eesti tuntud kontserdipaikades.

Väga suure elamuse kuulajatele on jätnud kellamuusika pulmatseremooniate läbiviimisel.

Pärnu Käsikellastuudio pakub kuulajale värvika ja mitmekesise valiku muusikast meilt ja mujalt. Kavas leidub midagi igale maitsele: kellamuusika originaalteoste kõrval nii maailmakuulsaid klassikapärleid, rahvamuusika seadeid, eesti autorite loomingut kui ka näiteks kaasaegset popmuusikat, laulude saateid, filmimuusikat, rockballaade jms. Pärnu käsikellastuudio armastab „lammutada tüüpilise käsikellaansambli piire“ - koos katsetatakse kõiki musitseerimisvorme ja –stiile ning sageli tehakse koostööd erinevate vokaal- ja instrumentaalsolistidega, kooridega, rahvamuusikutega jne.

Heliloojate nimistus on Bach, Pachelbel, Händel, Charpentier, Mozart, Mussorgski, Purcell, Capua, Rodgers, Sherman, Parrish, Edwards, Morris, Nelson, Tšaikovski, Pärt, Vinter, Ojakäär, Kuhlbars, Sisask, Podelski, Eller, Valgre jt.

Arranžeeringuid kelladele teeb enamasti Elo Kesküla, kuid ka Olev Sööt ja Matis Leima.